آموزش باستان شناسی

» تاریخ روز ولنتاین 2017 چندمه,روز ولنتاین کی هست,روز والنتاین یا روز عشق 95 کی هستباستان شناسی و ذکر و دعاهای قرآنی

توضیحات

در این پست از سایت antique-book-treasure.ir تاریخ روز ولنتاین ۲۰۱۷ چندمه,روز ولنتاین کی هست,روز والنتاین یا روز عشق ۹۵ کی هست را برای شما عزیزان قرار دادیم . تاریخ دقیق روز ولنتاین سال ۲۰۱۷ میلادی و روز ولنتاین چندمه بهمن ماه هست است و روز ولنتاین یا روز عشق و عشاق کی هست و تاریخ و زمان روز ولنتاین (والنتاین) سال ۹۵ و سال ۲۰۱۷ میلادی کی هست و اینکه روز ولنتاین چه روزیه و چندم ماه بهمن ۹۵ میباشد . در ادامه مطلب تاریخ و زمان  دقیق روز ولنتاین سال ۹۵ و روز ولنتاین چندمه بهمن ماه است و روز ولنتاین بهمن ماه سال ۱۳۹۵ که روز عشق و روز عشاق میباشد رو مشاهده خواهید کرد .

تاریخ روز ولنتاین 2017 چندمه,روز ولنتاین کی هست,روز والنتاین یا روز عشق 95 کی هست

تاریخ روز ولنتاین ۲۰۱۷ چندمه,روز ولنتاین کی هست,روز والنتاین یا روز عشق ۹۵ کی هست

تاریخ روز ولنتاین ۲۰۱۷ چندمه,روز ولنتاین کی هست,روز والنتاین یا روز عشق ۹۵ کی هست,روز ولنتاین چندمه بهمن ماه هست,تاریخ روز ولنتاین سال ۹۵,روز ولنتاین چندمه بهمن ماه هست؟,کادو برای روز ولنتاین یا روز عشق و عشاق,خرید کادو هدیه برای روز ولنتاین و روز عشق برای همسر و دوست دختر,تاریخ و زمان دقیق روز ولنتاین سال ۹۵ یا ۲۰۱۷ در کشور ایران,روز ولنتاین  یا روز عشق و عاشقان چه روزی است؟,ولنتاین چندمه,روز ولنتاین ۹۵ کی هست,ولنتاین کی میشه,تاریخ ولنتاین ۲۰۱۷,ولنتاین ۹۵ کی هست و چه روزیه,روز ولنتاین سال ۹۵ به چند شنبه میفته,روز ولنتاین ۹۵ چنده بهمن ماه میشه

تاریخ روز ولنتاین ۲۰۱۷ چندمه,روز ولنتاین کی هست,روز والنتاین یا روز عشق ۹۵ کی هست

روز ولنتاین ۹۵ کی هست

تاریخ ولنتاین ۲۰۱۷ چه روزیه

تاریخ روز ولنتاین 2017 چندمه,روز ولنتاین کی هست,روز والنتاین یا روز عشق 95 کی هست

تاریخ روز ولنتاین ۲۰۱۷ چندمه,روز ولنتاین کی هست,روز والنتاین یا روز عشق ۹۵ کی هست

روز ولنتاین ۹۵ کی هست

روز ولنتاين (valentine day) در ۲۶ بهمن برار با ۱۴ فوریه  تقريبا يکي از جشن های است که در سراسر دنیا برگزار میشه و  طرفداران خودش را دارد، چرا که عشق و دوست داشتن موهبتي جهاني است، و عشاق روز ولنتاین را با هدیه دادن به یکدیگر جشن می گیرند.

سابقهٔ تاریخ ولنتاین
روز والنتاین یا روز عشاق و یا روز عشق‌ورزی در فرهنگ مسیحی سدههای میانه و سپس فرهنگ مدرن غربی روز ابراز عشق است. این مناسبت هر سال در روز ۱۴ فوریه (۲۵ بهمن ماه و بعضی سال‌ها ۲۶ بهمنماه) برگزار می‌شود.
سابقهٔ تاریخی روز والنتین به جشنی که به افتخار قدیس والنتین در کلیساهای کاتولیک برگزار می‌شد، باز می‌گردد. روز والنتین برگرفته از سنن روم باستان و مسیحیت می‌باشد.این ابراز عشق معمولاً با فرستادن کارت والنتین یا خرید هدایایی مانند گل سرخ انجام می‌شود.

داستان ولنتاین
طبق یک افسانه مشهور در سده سوم میلادی، در روم باستان در دوران فرمانروایی کلاودیوس دوم کشیشی به نام والنتین می‌زیسته است. کلودیوس عقیده داشت مردان مجرد نسبت به آنانی که همسر و فرزند دارند سربازان جنگجوتر و بهتری هستند. از این رو ازدواج را برای مردان جوان امپراتوری روم قدغن می‌کند. والنتین معتقد بود که این حکم ناعادلانه است؛ لذا مخفیانه عقد سربازان رومی را با دختران محبوبشان جاری می‌کرد. هنگامی که کلاودیوس این امر را دریافت، والنتین را به مرگ محکوم کرد.

سپندارمذگان ولنتاین ایرانی
جشن اسفندگان (سپندارمذگان) یا جشن مژده گیران یکی از جشن‌های ایرانی است که در روز ۵ اسفند برگزار می‌شود. ابوریحان بیرونی در آثارالباقیه آورده‌است که ایرانیان باستان روز پنجم اسفند را روز بزرگداشت زن و زمین می‌دانستند.
اگرچه منابع کهن از جمله ابوریحان این جشن را در روز پنجم اسفند ذکر کرده‌اند، ولی با توجه به تغییر ساختار تقویم ایرانی در زمان خیام که پس از ابوریحان می‌زیست، و سی و یک روزه شدن شش ماه نخست سال در گاهشماری ایرانی، بعضی منابع و به اشتباه تاریخ ذکر شده نیز ۶ روز به عقب آورده اند که این کار نادرست است. زیرا طبق منابع کهن و همانطور که از نام آن پیداست این جشن به روز اسپند یعنی پنجمین روز ماه از ماه اسفند اشاره دارد.

توضیحات
به این مطلب امتیاز دهید.
5 / 0
[ 0 رای ]
بازدید : 1,650 views بار دسته بندی : روز ولنتاین تاريخ : ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.