دانلود کتاب علائم عتیقه گنج طلسم

» مجازات شدید برای حفاری غیرمجاز در محوطه های تاریخی و باستانی ثبت میراث فرهنگیدانلود کتاب گنج و دفینه یابی زیرخاکی عتیقه طلا علائم و نشانه علوم غریبه

مجموعه کامل کتابهای آموزش کارشناسی گنج یابی و دفینه یابی60 هزار تومان

مجموعه کامل کتابهای آموزش کارشناسی گنج یابی و دفینه یابی

مجموعه کتابهایی که داخل این مجموعه بسیار کمیاب موجود می باشد به شرح زیر است : ۱-کتاب چشم طلایی ( به ارزش 90 هزار تومان ) ۲-کتاب اسرار و علائم نشانه ها ( به ارزش 100 هزار تومان ) ۳-کتاب نشانه های کهن (میراث زرین) ( به ارزش 100 هزار تومان ) ۴- کتاب گنج باستان ( به ارزش 150 هزار تومان ) ۵-کتاب آموزش رمزیابی و رمزگشایی جوغن ها ( به ارزش 150 هزار تومان ) ۶-کتابی کامل درباره سکه های قدیمی ایران باستان و سکه شناسی ( به ارزش 200 هزار تومان ) ۷-کتاب جوغن ها (کارشناسی و معنی و مفهوم آثار و نشانه ها ) ( به ارزش 150 هزار تومان ) ۸-آیین تدفین (روشهای تدفین مردگان در چند صد سال پیش ) ( به ارزش 150 هزار تومان ) ۹-کاملترین کتاب نایاب علوم غریبه و طلسمات (کتاب فارسی کله سر) ( به ارزش 70 هزار تومان )

در این پست از سایت antique-book-treasure.ir مجازات شدید برای حفاری غیرمجاز در محوطه های تاریخی و باستانی ثبت میراث فرهنگی را برای شما عزیزان قرار دادیم . حفاری های غیر مجاز تپه‌های تاریخی نزدیک به چغازنبیل و همچنین حفر و کندن تونل های زیرزمینی بزرگ برای رسیدن به گنج و دفینه و زیرخاکی و سکه های عتیقه این منطقه باستانی با دستگیری حفاران غیرمجاز به اتمام رسید . در ادامه مطلب با برخورد شدید و مجازات سنگین سایزمان میراث فرهنگی با حفاری های غیرمجاز مخصوص در مناطق باستانی و تپه های تاریخی آشنا خواهید شد .

مجازات شدید برای حفاری غیرمجاز در محوطه های تاریخی و باستانی ثبت میراث فرهنگی

مجازات شدید برای حفاری غیرمجاز در محوطه های تاریخی و باستانی ثبت میراث فرهنگی

مجازات شدید برای حفاری غیرمجاز در محوطه های تاریخی و باستانی ثبت میراث فرهنگی,حفاری غیرمجاز در محوطه های باستانی برای پیدا کردن گنج و دفینه,حفاری برای یافتن گنج و دفینه تپه‌های تاریخی نزدیک به چغازنبیل,پیدا کردن زیرخاکی و سکه های عتیقه در تپه‌های تاریخی نزدیک به چغازنبیل,برخورد شدید میراث فرهنگی با حفاری های غیرمجاز در مناطق باستانی,حفاری غیرمجاز و کندن تونل های زیرزمینی برای پیدا کردن گنج و دفینه و زیرخاکی,مجازات شدید و برخورد قانونی با حفاران غیرمجاز در محوطه های تاریخی باستانی,حفاری تونل های زیرزمینی غیرمجاز برای رسیدن به گنج و دفینه و زیرخاکی های طلای قذیمی باستانی,جرم و مجازات گنج یابی و دفینه یابی در محوطه و مناطق باستانی و تاریخی چیست

مجازات شدید برای حفاری غیرمجاز در محوطه های تاریخی و باستانی ثبت میراث فرهنگی

در دو سال اخیر یک باند ۱۵ نفره حفاری غیرمجاز با حفر تونل‌های زیرزمینی اقدام به تخریب تپه‌جنگل از تپه‌های تاریخی نزدیک به چغازنبیل کرده‌ بودند که همگی با با همکاری نیروی انتظامی و مساعدت قوه قضاییه دستگیر شدند.

افشین حیدری خبر داد: حفاران غیرمجاز تپه‌جنگل حدود ۱۱ میلیارد تومان به این تپه تاریخی خسارت وارد کرده‌اند.

او درباره نحوه رسیدگی به پرونده این حفاران غیرمجاز نیز تاکید کرد: این پرونده خلاف معمول پرونده‌هایی که یک طرف آن میراث فرهنگی است، خوب پیش رفت و در مجموع مجازات حدود ۸۵ سال زندان برای این حفاران غیرمجاز صادر شد.
به گفته حیدری، این مجازات شدیدترین حکمی است که تا کنون برای حفاران غیرمجاز در سراسر کشور و در طول تاریخ درگیری میراث فرهنگی با حفاران غیرمجاز صادر شده است.

همچنین از حفاران غیرمجاز تپه‌جنگل در شهرستان شوش، دو دستگاه لودر و یک دستگاه بیل مکانیکی کشف و به نفع میراث فرهنگی ضبط شد.

تپه جنگل تپه‌ای یاستانی در استان خوزستان است که آثار سطح‌الارضی اشکانی و آثار عمیق‌تر دوره ایلامی دارد. این تپه در ۵ کیلومتری ضلع شرقی موزه هفت تپه واقع شده و در تاریخ ۱۹ اسفند ۱۳۸۰ با شماره ثبت ۴۸۷۹ به‌عنوان در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

ماجرای دستگیری حفاران غیرمجاز در این تپه باستانی از این قرار است که در ابتدا یگان حفاظت ویژه میراث فرهنگی متوجه حفاری‌‌‌های عمیقی در تپه‌جنگل شد. پس از اطلاع یگان حفاظت، کارشناسان خود را به‌محل رساندند اما تنها با یک حفاری ساده مواجه نشدند. به گزارش شاهدان عینی تیغه‌های بیل‌مکانیکی نه‌تنها خاک بکر را به‌کناری زده که به حوزه‌های آبی تپه هم رسیده‌اند. درحال‌حاضر ۶ متر از عرض تپه جنگل خاکبرداری و عمق حفاری بیش از ۸ متر است.

ماده ۵۶۲ قانون مجازات اسلامی تاکید می‌کند: هرگونه حفاري و كاوش به قصد بدست آوردن اموال تاريخي، فرهنگي ممنوع بوده و مرتكب به حبس از ۶ ماه تا ۳ سال و ضبط اشياء مكشوفه به نفع سازمان ميراث فرهنگي كشور و آلات و ادوات حفاري به نفع دولت محكوم مي شود. چنانچه حفاري در اماكن و محوطه‌هاي تاريخي كه در فهرست آثار ملي به ثبت رسيده است يا در بقاع متبركه و اماكن مذهبي انجام می‌شود علاوه بر ضبط اشياء مكشوفه و آلات و ادوات حفاري مرتكب به حداكثر مجازات مقرر محكوم مي‌شود.

همچنین در این ماده قانونی صراحتا اعلام شده که «هر كس اموال تاريخي، فرهنگي موضوع اين ماده را برحسب تصادف به دست آورد و طبق مقررات سازمان ميراث فرهنگي كشور نسبت به تحويل آن اقدام نکند به ضبط اموال مكشوفه محكوم مي شود.»
از سوی دیگر در تبصره ۲ همین ماده قانونی آمده: خريد و فروش اموال تاريخي، فرهنگي حاصله از حفاري غيرمجاز ممنوع است و خريدار و فروشنده علاوه بر ضبط اموال فرهنگي مذكور به حبس از ۶ ماه تا ۳ سال محكوم مي شوند. هرگاه فروش اموال مذكور تحت هر عنوان از عناوين به طور مستقيم يا غيرمستقيم به اتباع خارجي انجام می شود مرتكب به حداكثر مجازات مقرر محكوم مي‌شود.

بازدید : 112 views بار دسته بندی : محوطه های تاریخی و باستانی تاريخ : ۸ آذر ۱۳۹۵ به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.


گنج و دفینه
کارشناسی جوغن علائم نشانه های گنج