دانلود کتاب علائم عتیقه گنج طلسم

» اشیای عتیقه و زیرخاکی که از قاچاقچیان ضبط شده و در موزه ملی نگهداری میشد تقلبی و جعلی از آب درآمد!!دانلود کتاب گنج و دفینه یابی زیرخاکی عتیقه طلا علائم و نشانه علوم غریبه

مجموعه کامل کتابهای آموزش کارشناسی گنج یابی و دفینه یابی60 هزار تومان

مجموعه کامل کتابهای آموزش کارشناسی گنج یابی و دفینه یابی

مجموعه کتابهایی که داخل این مجموعه بسیار کمیاب موجود می باشد به شرح زیر است : ۱-کتاب چشم طلایی ( به ارزش 90 هزار تومان ) ۲-کتاب اسرار و علائم نشانه ها ( به ارزش 100 هزار تومان ) ۳-کتاب نشانه های کهن (میراث زرین) ( به ارزش 100 هزار تومان ) ۴- کتاب گنج باستان ( به ارزش 150 هزار تومان ) ۵-کتاب آموزش رمزیابی و رمزگشایی جوغن ها ( به ارزش 150 هزار تومان ) ۶-کتابی کامل درباره سکه های قدیمی ایران باستان و سکه شناسی ( به ارزش 200 هزار تومان ) ۷-کتاب جوغن ها (کارشناسی و معنی و مفهوم آثار و نشانه ها ) ( به ارزش 150 هزار تومان ) ۸-آیین تدفین (روشهای تدفین مردگان در چند صد سال پیش ) ( به ارزش 150 هزار تومان ) ۹-کاملترین کتاب نایاب علوم غریبه و طلسمات (کتاب فارسی کله سر) ( به ارزش 70 هزار تومان )

در این پست از سایت antique-book-treasure.ir اشیای عتیقه و زیرخاکی که از قاچاقچیان ضبط شده و در موزه ملی نگهداری میشد تقلبی و جعلی از آب درآمد!! را برای شما عزیزان و علاقه مندان قرار دادیم . اجناس و اشیای عتیقه و زیرخاکی که از قاچاقچیان اشیای باستانی کشف و ظبط شده بود و ۲۵ سال در موزه ملی نگهداری میشد بیش از ۴۰ تا ۵۰ درصد تقلبی و جعلی از آب در اومد !!!

اشیای عتیقه و زیرخاکی که از قاچاقچیان ضبط شده و در موزه ملی نگهداری میشد تقلبی و جعلی از آب درآمد!!

اشیای عتیقه و زیرخاکی که از قاچاقچیان ضبط شده و در موزه ملی نگهداری میشد تقلبی و جعلی از آب درآمد!!

اشیای عتیقه و زیرخاکی که از قاچاقچیان ضبط شده و در موزه ملی نگهداری میشد تقلبی و جعلی از آب درآمد!!,اشیای عتیقه,اشیای زیرخاکی,اشیای عتیقه و زیرخاکی,زیرخاکی و گنج و عتیقه های تقلبی و جعلی,قاچاقچیان اشیای باستانی عتیقه و زیرخاکی,کشف و پیدا کردن اشیای عتیقه و زیرخاکی تقلبی و جعلی,نگهداری اشیای عتیقه تقلبی در زیرزمین موزه ملی,کشف اشیای عتیقه و زیرخاکی تقلبی در موزه ملی ایران

اشیای عتیقه و زیرخاکی که از قاچاقچیان ضبط شده و در موزه ملی نگهداری میشد تقلبی و جعلی از آب درآمد!!

به گزارش خبرنگار حوزه میراث و گردشگری گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اوایل دهه هفتاد در یک عملیات گسترده با همکاری وزارت اطلاعات و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، تعداد زیادی اشیای عتیقه از قاچاقاچیان و افرادی که به نظر می‌رسید نباید مالک اشیای باستانی خاصی طبق قانون باشند، کشف و در طبقه زیرین ساختمان موزه ملی ضبط شد.

از آن سال بسیاری از مالکان این اشیاء نسبت به دارایی‌های تاریخی خود به صورت قانونی اقدام کردند و عده ای که قانون مالکیت این اشیاء را برای بعضی مالکان تایید می کرد، موفق به دریافت ابزار تاریخی خود شدند و عده ای هنوز نتوانستند این اشیاء را از سازمان میراث فرهنگی پس بگیرند؛ چرا که به جز اشیایی که زیر خاک بودن آن ها منجر به نابودی آن ها می شود، مانند (کاغذ، چوب و …) و می‌تواند نسل‌ها دست به دست شوند، بقیه آثار، جزو آثار ملی محسوب می شوند.

بسیاری از اشیای مکشوفه در آن سال ها در دستان قاچاقچیان بوده که طبق قانون با آن ها برخورد شده و اشیای آن ها ضبط شده است.

اما بعد از گذشت حدود بیست و پنج سال از آن عملیات گسترده، مدیر عامل موزه های کشور با اعلام خبری رسانه‌ها و دوستداران میراث فرهنگی را شوکه کرد. خبری که نشان از تقلبی بودن سی تا چهل درصد اشیای کشف شده را از قاچاقچیان در آن روزها می‌داد.

کارگر، مدیر عامل موزه‌های کشور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان گفت: سال‌ها این اشیای عتیقه در طبقه زیرین ساختمان موزه ملی نگهداری می‌شد و فضایی حدود دو هزار متر را اشغال کرده بود که این فضای اشغال شده اجازه به نمایش در آوردن دیگر آثار مربوط به این موزه را نمی‌داد.

وی در ادامه افزود: پس از بررسی‌های انجام شده مشخص شد سی یا چهل درصد آثار ضبط شده در موزه ملی تقلبی بوده است و قرار است این اشیای تقلبی از غیر تقلبی جدا شده و به مخزن موزه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در استان خراسان رضوی منتقل شوند و فضای زیرین این ساختمان نیز برای به نمایش در آوردن آثار موزه ملی آزاد شود.

فضایی که مدت‌هاست موزه ملی انتظار آن را می‌کشد تا برای به نمایش درآوردن دیگر آثار ملی آزاد شود.

مشخص شدن تقلبی بودن حدود نیمی از آثار کشف شده در دهه هفتاد بعد از بیست و پنج سال، نشان‌دهنده بی‌اهمیت بودن موضوع برای مدیریت موزه‌ها در دوره‌های گذشته است. چرا که مدیر عاملان سابق موزه کشور حتی سری هم به این اشیای ضبط شده در این ساختمان نزده اند، چه برسد به بررسی تقلبی بودن یا نبودن آن‌ها.

اگر خیلی راه دور نرویم در دوره قبلی مدیریت موزه‌های کشور تقریبا هر سال یکبار عوض می‌شد و این امر حتی اجازه جایگیری مدیر جدید برای رصد موضوعات و چالش‌های مختلف موزه‌ها را به آن‌ها نمی‌داد.

به نظر می‌رسد ساختن موزه‌ای با عنوان موزه اشیای تقلبی و نمایش آثار تقلبی کشف شده، می‌تواند دوستداران میراث فرهنگی را با اشیای تقلبی و تفاوت آن‌ها با آثار اصلی آشنا کند.

چرا که نگهداری این اشیاء در نوع خود می‌تواند جذاب باشد و به جای معدوم کردن آن‌ها، مردم را با انواع تقلبی اشیای عتیقه آشنا می‌کند.

بازدید : 123 views بار دسته بندی : آنتیک (antique) ، اخبار میراث فرهنگی ، عتیقه جات (اشیای عتیقه) ، موزه باستان شناسی (اشیای تاریخی) تاريخ : ۸ آبان ۱۳۹۵ به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.


گنج و دفینه
کارشناسی جوغن علائم نشانه های گنج