دانلود کتاب علائم عتیقه گنج طلسم

» دانلود لیست ۱۰۰ فیلم محبوب تاریخ سینما – فهرست بهترین فیلمهای سینمایی جهاندانلود کتاب گنج و دفینه یابی زیرخاکی عتیقه طلا علائم و نشانه علوم غریبه

توضیحات

مجموعه کامل کتابهای آموزش کارشناسی گنج یابی و دفینه یابی60 هزار تومان

مجموعه کامل کتابهای آموزش کارشناسی گنج یابی و دفینه یابی

مجموعه کتابهایی که داخل این مجموعه بسیار کمیاب موجود می باشد به شرح زیر است : ۱-کتاب چشم طلایی ( به ارزش 90 هزار تومان ) ۲-کتاب اسرار و علائم نشانه ها ( به ارزش 100 هزار تومان ) ۳-کتاب نشانه های کهن (میراث زرین) ( به ارزش 100 هزار تومان ) ۴- کتاب گنج باستان ( به ارزش 150 هزار تومان ) ۵-کتاب آموزش رمزیابی و رمزگشایی جوغن ها ( به ارزش 150 هزار تومان ) ۶-کتابی کامل درباره سکه های قدیمی ایران باستان و سکه شناسی ( به ارزش 200 هزار تومان ) ۷-کتاب جوغن ها (کارشناسی و معنی و مفهوم آثار و نشانه ها ) ( به ارزش 150 هزار تومان ) ۸-آیین تدفین (روشهای تدفین مردگان در چند صد سال پیش ) ( به ارزش 150 هزار تومان ) ۹-کاملترین کتاب نایاب علوم غریبه و طلسمات (کتاب فارسی کله سر) ( به ارزش 70 هزار تومان )

در این پست از سایت antique-book-treasure.ir دانلود لیست ۱۰۰ فیلم محبوب تاریخ سینما – فهرست بهترین فیلمهای سینمایی جهان را برای شما عزیزان قرار دادیم . لیستی کامل از ۱۰۰ فیلم برتر و محبوب و پرطرفدار تاریخ سینمای جهان . فهرست بهترین و زیباترین فلیمهایی که در تاریخ سینما ساخته شده اند از فلیمهایی مثل پدرخوانده و جادوگر شهر اوز و همشهری شهر کین گرفته تا رستگاری در شائوشنک و داستان عامه پسند و کازابلانکا و ادیسه فضایی و جنگ ستارگان و …. در ادامه مطلب اسامی و نام و لیست و فهرست محبوب ترین و بهترین فیلمهای ماندگار تاریخ سینمای جهان را مشاهده خواهید کرد .

دانلود لیست ۱۰۰ فیلم محبوب تاریخ سینما - فهرست بهترین فیلمهای سینمایی جهان

دانلود لیست ۱۰۰ فیلم محبوب تاریخ سینما – فهرست بهترین فیلمهای سینمایی جهان

دانلود لیست ۱۰۰ فیلم محبوب تاریخ سینما – فهرست بهترین فیلمهای سینمایی جهان,لیست بهترین فیلمهای سینمایی جهان,فهرست کامل فیلمهای برتر و محبوب سینمای جهان,دانلود لیست و فهرست بهترین فیلمهای تاریخ سینمای جهان,۱۰۰ فیلم محبوب و برتر جهان,اسامی بهترین فیلمهای تاریخ سینمای جهان,اسم و نام محبوب ترین فیلم های ساخته شده در سینمای جهان,اسامی و لیست و فهرست فیلمهای منتخب و ماندگرا و محبوب تاریخ سینمای ایران و جهان

دانلود لیست ۱۰۰ فیلم محبوب تاریخ سینما – فهرست بهترین فیلمهای سینمایی جهان

انتخاب بهترین و محبوب‌ترین فیلم‌هایی که دارای مخاطبان و دوستداران فراوان بوده، همواره جذابیت‌های خاص حودش را دارد. نشریه معتبر هالیوود ریپورتر به تازگی یک فهرست ۱۰۰تایی از محبوب‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما ارائه کرده است.

در بین فیلم‌های این فهرست صدتایی؛ ساخته‌ی ماندگار فرانسیس فورد کاپولا یعنی پدرخوانده در صدر قرار دارد. و پس از آن جادوگر شهر اوز و همشهری کین ساخته اورسون ولز دومین و سومین آثار محبوب شناخته شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا؛ ۲۱۲۰ فعال مطرح در عرصه سینما با شرکت در نظرسنجی نشریه سینمایی هالیوود ریپورتر اقدام به معرفی ۱۰۰ فیلم محبوب تاریخ سینما کرده‌اند که در این میان در حالی فیلم‌های «پدرخوانده»، «جادوگر شهر اوز» و «همشهری کین» در مکان‌های اول تا سوم قرار گرفتند که اطلاعات آماری جالبی نیز از این نظرسنجی به دست آمده است:

مارلون براندو، بازیگر افسانه‌ای تاریخ سینما نیز با نقش‌آفرینی در پنج فیلم از این فهرست شامل فیلم‌هایی چون «پدرخوانده » و «اینک آخرالزمان» رکورددار است و در مکان دوم نیز «جک نیکلسون» و «رابرت دنیرو» هر کدام با بازی در چهار فیلم قرار دارند.

 فیلم «آغاز» ساخته «کریستوفر نولان» محصول سال ۲۰۱۰ که در مکان هشتادو چهارم این فهرست قرار دارد، جدیدترین فیلم حاضر در میان ۱۰۰ فیلم برتر تاریخ سینما از نگاه هالیوود ریپوتر است و فیلم‌های «جادوگر شهر اوز» و «بر بادرفته» که هر دو در سال ۱۹۳۹ ساخته شده‌اند، قدیمی‌ترین فیلم‌های حاضر در این فهرست هستند.

در میان ۲۱۲۰ شرکت‌کننده در این نظرسنجی که همگی از فعالان عرصه سینمای جهان بودند، فیلم «همشهری کین» بیشتر مورد اقبال بازیگران و تدوینگران قرار گرفت، در حالی که نویسندگان، کارگردانان و عوامل اجرایی بیشتر فیلم «پدرخوانده» را پسندیدند.

 رابطه مستقیمی میان سن شرکت‌کنندگان در نظرسنجی و فیلم‌های انتخابی آنها وجود دارد؛ به عنوان مثال افراد با سن ۲۰ تا ۲۹ سال بیشتر فیلم «داستان عامه‌پسند» (۱۹۹۴) را انتخاب کردند، در حالی که انتخاب افراد ۷۰ تا ۷۹ ساله غالبا فیلم «همشهری کین» (۱۹۴۱) بود و شرکت‌کنندگان ۸۰ تا ۸۹ ساله نیز بیشتر به فیلم «کازابلانکا» محصول ۱۹۴۲ رای دادند.

 فیلم‌های منتخب مردان و زنان تفاوت فاحشی با یکدیگر داشتند؛ به طوری که سه فیلم برتر از نگاه زنان شامل «جادوگر شهر اوز»، «رستگاری در شائوشنک» و «پدرخوانده» بودند و مردان به ترتیب بیشتر فیلم‌های «پدرخوانده»، «همشهری کین» و «ادیسه فضایی» را انتخاب کردند.

۱۰۰ فیلم محبوب تاریخ سینما از نگاه منتقدان هالیوود ریپورتر به شرح ذیل است:

۱٫ پدرخوانده

فرانسیس فورد کاپولا «پدرخوانده» را در سال ۱۹۷۲ برای کمپانی «پارامونت» کارگردانی کرد. داستان جنایی این فیلم بین سال‌های ۱۹۴۵ تا ۱۹۵۵ اتفاق می‌افتد. فیلم کلاسیک «پدرخوانده» براساس رمانی از «ماریو پوزو» ساخته شده و داستان فیلم درباره خانواده مافیایی «کورلئونه» است که بازیگران سرشناسی چون «مارلون براندو»، «آل پاچینو»، «روبرت دووال» و «دایان کیتن» در آن نقش‌آفرینی داشته‌اند. این فیلم نامزد ۱۱ جایزه اسکار بود که موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر مرد (مارلون براندو)، بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه شد و در جوایز گلدن گلوب پنج جایزه اصلی را کسب کند.

۲٫ جادوگر شهر اوز

جادوگر شهر اوز نام فیلمی است بر اساس رمانی برای کودکان نوشته «ال. فرانک باوم» آمریکایی به کارگردانی «ویکتور فلمینگ» محصول ۱۹۳۹ که در آن بازیگرانی چون «جودی گارلند»، «فرانک مورگان»، «ری بولگر»، «برت لار» و «جک هالی» ایفای نقش کرده‌اند. این فیلم که معروفترین و موفق‌ترین اقتباس از رمان نوشته «فران باوم» محسوب می‌شود، طبق اعلام کمپانی «مترو گلدن مایر» موفق به فروش بیش از دو میلیون دلار در سینماهای آمریکا و ۹۸۰ هزار دلاری در سینماهای سایر نقاط جهان شد.

۳٫ همشهری کین

اورسن ولز، کارگردان سرشناس سینما با اینکه فقط ۲۵ سال داشت، اما کارگردانی، تهیه‌کنندگی، نگارش فیلم‌نامه و نقش‌آفرینی در فیلم «همشهری کین» را به‌ عهده گرفت. این فیلم که ساخت آن ۱۰ هفته به طول انجامید، با حضور معروف‌ترین عوامل فیلم هالیوود، از جمله «گرگ تولند» ساخته شد که اورسن ولز او را سریع‌ترین فیلم‌بردار هالیوود می‌دانست. «همشهری کین» در ۹ بخش نامزد جوایز اسکار بود که فقط در رشته بهترین فیلم‌نامه‌ اصلی موفق به دریافت جایزه شد.

اگرچه آکادمی اسکار توجه لازم را به این فیلم نداشت، اما «همشهری کین» توانست در طول سال‌ها به‌عنوان بهترین فیلم تاریخ سینما شناخته شود. هرچند به تاخیر افتادن زمان اکران و توزیع نامناسب فیلم موجب شد تا میزان فروش آن چندان چشم‌گیر نباشد. در دهه‌ ۶۰ دانشکده‌های فیلم‌سازی از «همشهری کین» به‌عنوان واحد درسی استفاده می‌کردند و تعدادی از بزرگان سینمای فرانسه چون «ژان لوک ‌گدار» و «فرانسوا تروفو» از این فیلم الهام گرفتند.

۴٫ رستگاری در شائوشنک

«رستگاری در شائوشنک» یک فیلم درام رازآلود جنایی به کارگردانی فرانک دارابونت و بازی تیم رابینز و مورگان فریمن، محصول سال ۱۹۹۴ است که به عنوان یکی از برترین فیلم‌های تاریخ سینمای جهان شناخته می‌شود. این فیلم براساس داستان کوتاهی از «استفن کینگ» به نام «ریتا هیروث و رستگاری در شائوشنک» ساخته شده است. در مراسم جایزه اسکار سال ۱۹۹۴ این فیلم نامزد هفت اسکار از جمله بهترین فیلم، بهترین بازیگر مرد، بهترین فیلمنامه، بهترین فیلمبرداری، بهترین ویرایش فیلم، بهترین موسیقی فیلم، و بهترین صدابرداری بود، اما موفق به کسب هیچ‌یک نشد.

۵٫ داستان عامه‌پسند

فیلم «داستان عامه‌پسند» با بازیگرانی چون «جان تراولتا»، «ساموئل ال.جکسون» و «اما تورمن» با فیلم‌نامه‌ای از تارانتینو شامل سه اپیزود با سه قصه مرتبط با هم است. در این اثر بیش از هر چیز جسارت کارگردان به چشم می‌خورد. «تارانتینو» در «داستان‌ عامه‌پسند» تمام اشکال متعارف روایی سینما را کنار گذاشت و داستان خود را در ساختاری پیچیده با گذرهای زمانی و مکانی متناوب به پیش می‌برد.

«داستان عامه‌پسند» عنوان بهترین فیلم دهه ۹۰ سینمای جهان را از نگاه نشریه سینمایی “توتال فیلم” یدک می‌کشد. این فیلم با نقش‌آفرینی «ساموئل ال.جکسون»، «اوما تورمن» و «جان تراولتا» با بودجه تنها ۸ میلیون دلاری ساخته شد و به فروش جهانی ۲۱۳ میلیون دلار دست یافت. این فیلم که در هفت بخش نامزد جایزه اسکار بود، جایزه بهترین فیلم‌نامه را دریافت کرد و در جشنواره کن موفق به کسب نخل طلا شد، جایزه بهترین فیلم پلیسی جوایز “ادگارآلن پو” را گرفت و در جوایز گلدن گلوب و بافتا انگلیس چهار جایزه را دریافت کرد.

۶٫ کازابلانکا

فیلم «کازابلانکا» که در سال ۱۹۴۲ با بازی «همفری بوگارت» و «اینگرید برگمن» ساخته شد، توانست سه جایزه اسکار بهترین فیلم، کارگردانی و فیلمنامه را کسب کند. انجمن فیلم آمریکا در فهرست ۱۰۰ فیلم برتر تاریخ سینما «کازابلانکا» را در مکان سوم قرار داده است.

۷٫ قسمت سوم پدرخوانده

این فیلم در سال ۱۹۹۰ ساخته شده‌ است و قسمت آخر از سه‌گانه «پدرخوانده»‌ بر اساس رمانی از «ماریو پوزو» ساخته شد. در مجموع فروش فیلم «پدرخوانده ۳» به بیش از ۱۳۶ میلیون دلار رسید. این فیلم نامزد دریافت هفت جایزه اسکار شد، ولی موفق به کسب هیچ یک از جوایز اسکار نشد. علاوه‌بر این نتوانست موفقیت دو فیلم پیشین را تکرار کند. این فیلم «آل پاچینو»، «اندی گارسیا»، «دایان کیتن» و «سوفیا کاپولا» نقش‌آفرینی می‌کنند.

۸٫ ای.تی

فیلم‌ «E.T» محصول ۱۹۸۲ به کارگردانی استیون اسپیلبرگ در زمان اکران پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما شد و یکی از موفق‌ترین آثار اسپیلبرگ در زمینه تجاری محسوب می‌شود. این فیلم موفق به کسب چهار جایزه اسکار شد و در جوایز گلدن گلوب بهترین فیلم سال انتخاب شد. «ای.تی» اگرچه درباره دنیای کودکان و افسانه‌های تخیلی و فضایی بود، اما توجه مخاطبین بزرگسالان را نیز به خود جلب کرد. این فیلم جایزه بهترین فیلم خارجی جوایز دیوید دوناتلو ایتالیا را در سال ‌۱۹۸۳ کسب کرد.

۹٫ ادیسه فضایی

فیلم «۲۰۰۱؛ ادیسه فضایی» شاهکار «استنلی کوبریک» محصول ۱۹۶۸ اقتباسی از داستان کوتاه «آرتور.سی کلارک» است که موفق شد جایزه‌ اسکار بهترین جلوه‌های ویژه را کسب کند. کوبریک در «ادیسه فضایی» با نگاهی سورئالیستی نه چندان مبتنی به ضمیرناخودآگاه و بلکه در راستای اهداف فلسفی و جامعه‌شناسانه خود، مخاطره‌ای همچون رویارویی با شهاب سنگ‌های آسمانی را به جان می‌خرد و در کنار یک رمان تصویری نفس‌گیر و خوش‌رنگ و لعاب، یک ‌روایت تصویری را روایت می‌کند و از سکوی پرتاب یک موشک، مخاطبش را به قعر اندیشه‌های خالص خویش می‌افکند.

۱۰٫ فهرست شیندلر

«فهرست شیندلر» فیلمی آمریکایی به کارگردانی استیون اسپیلبرگ، محصول سال ۱۹۹۳ است. این فیلم بر اساس کتاب «شیندلرز آرک» که برندهٔ جایزه بوکر شده، ساخته شده است. این فیلم یکی از تاثیرگذارترین فیلم‌های تاریخ سینما محسوب می‌شود و موسیقی این فیلم را جان ویلیامز آهنگساز مشهور هالیوودی ساخته است.

«فهرست شیندلر» یک موفقیت تجاری با فروش ۳۲۱ میلیون دلاری بود و در کنار آن توانست جوایز بسیاری از جمله جایزه اسکار بهترین فیلم و جایزه اسکار بهترین کارگردانی را بدست بیاورد.

فهرست شیندلر اولین فیلم سیاه و سفیدی است که جایزه اسکار بهترین فیلم را بعد از سال ۱۹۶۰ برنده شده است؛ هرچند که در ابتدا و انتهای فیلم، صحنه‌هایی هم به صورت رنگی پخش می‌شد. بنیاد فیلم آمریکا فهرست شیندلر را سومین فیلم برتر تاریخ سینما در گونهٔ حماسی، در فهرست ۱۰ فیلم برتر در ۱۰ ژانر خود عنوان کرد.

رتبه های یازدهم تا صدم را نیز در ذیل دنبال کنید:

۱۱- جنگ ستارگان (۱۹۷۷)؛ ۱۲- بازگشت به آینده (۱۹۸۵)؛ ۱۳- مهاجمان کشتی گمشده (۱۹۸۱)؛ ۱۴- فارست گامپ (۱۹۹۴)؛ ۱۵- بر باد رفته (۱۹۳۹)؛ ۱۶- کشتن مرغ مقلد (۱۹۶۲)؛ ۱۷- اینک آخر‌الزمان (۱۹۷۹)؛ ۱۸- آنی هال (۱۹۷۷)؛ ۱۹- رفقای خوب (۱۹۹۰)؛ ۲۰- چه زندگی شگفت‌انگیزی (۱۹۴۶)؛

۲۱- محله چینی‌ها (۱۹۷۴)؛ ۲۲- سکوت بره‌ها (۱۹۹۱)؛ ۲۳- لاورنس عربستان (۱۹۶۲)؛ ۲۴- اره‌ها (۱۹۷۵)؛ ۲۵- اشک‌ها و لبخندها (۱۹۶۵)؛ ۲۶- آواز در باران (۱۹۲۶)؛ ۲۷- باشگاه صبحانه (۱۹۸۵)؛ ۲۸- فارغ‌التحصیل (۱۹۶۷)؛ ۲۹- بلید رانر (۱۹۸۲)؛ ۳۰- پرواز بر فراز آشیانه فاخته (۱۹۷۵)؛

۳۱- عروس شاهزاده (۱۹۸۷)؛ ۳۲- امپراطوری حمله را پاسخ می‌دهد (۱۹۸۰)؛ ۳۳- فارگو (۱۹۹۶)؛ ۳۴- زیبایی آمریکایی (۱۹۹۹)؛ ۳۵- پرتقال کوکی (۱۹۷۱)؛ ۳۶- روز تعطیل فریس بولر (۱۹۸۶)؛ ۳۷- دکتر استرنج لاو (۱۹۶۴)؛ ۳۸- وقتی هری به ملاقات سالی رفت (۱۹۸۹)؛ ۳۹- درخشش (۱۹۸۰)؛ ۴۰- باشگاه مشت‌زنی (۱۹۹۹)

۴۱- روانی (۱۹۶۰)؛ ۴۲- غریبه (۱۹۷۹)؛ ۴۳- داستان اسباب‌بازی (۱۹۹۵)؛ ۴۴- ماتریکس (۱۹۹۹)؛ ۴۵- تایتانیک (۱۹۹۷)؛ ۴۶- نجات سرباز رایان (۱۹۹۸)؛ ۴۷- بعضی‌ها داغش را دوست دارند (۱۹۵۹)؛ ۴۸- مظنونین معمولی (۱۹۹۵)؛ ۴۹- پنجره عقبی (۱۹۵۴)؛ ۵۰- پارک ژوراسیک (۱۹۹۳)

۵۱- لبوفسکی بزرگ (۱۹۹۸)؛ ۵۲- همه چیز درباره ایو (۱۹۵۰)؛ ۵۳- هانتیگ خوش قلب (۱۹۹۷)؛ ۵۴- بوچ کسیدی و ساندنس کید (۱۹۶۹)؛ ۵۵- راننده تاکسی (۱۹۷۶)؛ ۵۶- درخشش ابدی یک ذهن پاک (۲۰۰۴)؛ ۵۷- شواله تاریکی (۲۰۰۸)؛ ۵۸- سانست بولوار (۱۹۵۰)؛ ۵۹- تلما و لوییس (۱۹۹۱)؛ ۶۰- آملی (۲۰۰۱)

۶۱- داستان وست ساید (۱۹۶۱)؛ ۶۲- شمال از شمالغربی (۱۹۵۹)؛ ۶۳- روز گراندهاگ (۱۹۹۳)؛ ۶۴- مری پاپینز (۱۹۶۴)؛ ۶۵- گاو خشمگین (۱۹۸۰)؛ ۶۶- شیرشاه (۱۹۹۴)؛ ۶۷- آواتار (۲۰۰۹)؛ ۶۸- مانتی پیتون و جام مقدس (۱۹۷۵)؛ ۶۹- گلادیاتور (۲۰۰۰)؛ ۷۰- سرگیجه (۱۹۵۸)

۷۱- تقریبا معروف (۲۰۰۰)؛ ۷۲- فرانکشتاین جوان (۱۹۷۴)؛ ۷۳- همه مردان رئیس جمهور (۱۹۷۶)؛ ۷۴- زین‌های شعله‌ور (۱۹۷۴)؛ ۷۵- پل رودخانه کوای (۱۹۵۷)؛ ۷۶- کوهستان بروک‌بک (۲۰۰۵)؛ ۷۷- شکارچیان روح (۱۹۷۴)؛ ۷۸- ۱۲ مرد خشمگین (۱۹۵۷)؛ ۷۹- وال.ای (۲۰۰۸)؛ ۸۰- در بارانداز (۱۹۵۴)

۸۱- آمادئوس (۱۹۸۴)؛ ۸۲- ارباب حلقه‌ها، یاران حلقه (۲۰۰۱)؛ ۸۳- جان سخت (۱۹۸۸)؛ ۸۴- آغاز (۲۰۱۰)؛ ۸۵- هفت (۱۹۹۵)؛ ۸۶- دیو و دلبر (۱۹۹۱)؛ ۸۷- ارباب حلقه‌ها؛ بازگشت پادشاه (۲۰۰۳)؛ ۸۸- میلیونر زاغه‌نشین (۲۰۰۸)؛ ۸۹- شجاع قلب (۱۹۹۵)؛ ۹۰- ممنتو (۲۰۰۰)

۹۱- راکی (۱۹۷۶)؛ ۹۲- بالا (۲۰۰۹)؛ ۹۳- برخورد نزدیک از نوع سوم (۱۹۷۷)؛ ۹۴- شکارچی گوزن (۱۹۷۸)؛ ۹۵- دکتر ژیواگو (۱۹۶۵)؛ ۹۶- هزارتوی پن (۲۰۰۶)؛ ۹۷- هواپیما (۱۹۸۰)؛ ۹۸ – سگ‌های پوشالی (۱۹۹۲)؛ ۹۹- بانی و کلاید (۱۹۶۷)؛ ۱۰۰- هفت سامورایی (۱۹۵۴)

توضیحات
بازدید : 27 views بار دسته بندی : فهرست بهترین و محبوب ترین فیلمهای سینمای جهان تاريخ : ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها

، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


گنج و دفینه
کارشناسی جوغن علائم نشانه های گنج