دانلود کتاب علائم عتیقه گنج طلسم

» شهر سنگی گمشده پترا یکی از عجایب شگفت انگیز تاریخی و باستانی در جهاندانلود کتاب گنج و دفینه یابی زیرخاکی عتیقه طلا علائم و نشانه علوم غریبه

مجموعه کامل کتابهای آموزش کارشناسی گنج یابی و دفینه یابی50 هزار تومان

مجموعه کامل کتابهای آموزش کارشناسی گنج یابی و دفینه یابی

مجموعه کتابهایی که داخل این مجموعه بسیار کمیاب موجود می باشد به شرح زیر است : ۱-کتاب چشم طلایی ( به ارزش 90 هزار تومان ) ۲-کتاب اسرار و علائم نشانه ها ( به ارزش 100 هزار تومان ) ۳-کتاب نشانه های کهن (میراث زرین) ( به ارزش 100 هزار تومان ) ۴- کتاب گنج باستان ( به ارزش 150 هزار تومان ) ۵-کتاب آموزش رمزیابی و رمزگشایی جوغن ها ( به ارزش 150 هزار تومان ) ۶-کتابی کامل درباره سکه های قدیمی ایران باستان و سکه شناسی ( به ارزش 200 هزار تومان ) ۷-کتاب جوغن ها (کارشناسی و معنی و مفهوم آثار و نشانه ها ) ( به ارزش 150 هزار تومان ) ۸-آیین تدفین (روشهای تدفین مردگان در چند صد سال پیش ) ( به ارزش 150 هزار تومان ) ۹-کاملترین کتاب نایاب علوم غریبه و طلسمات (کتاب فارسی کله سر) ( به ارزش 70 هزار تومان )

در این پست از سایت antique-book-treasure.ir شهر سنگی گمشده پترا یکی از عجایب شگفت انگیز تاریخی و باستانی در جهان را برای شما عزیزان علاقه مند به تاریخ و باستان شناسی قرار دادیم . شهر باستانی پترا یکی از عجایب هفتگانه شگفت انگیزو اسرارآمیز و حیرت انگیز در جهان به حساب میاید . این شهر سنگی گمشده به اعتقاد برخی از مردم محلی توسط جنها و موجودات فرازمینی ساخته شده است . این شهر سنگی یکی از بناهای بینظیر و استثنایی در نوع خود به حساب میاید . شهر تاریخی و باستانی پترا در کشور اردن قرار دارد . برای دیدن متن کامل و تصاویر و عکسهای زیبا و دیدنی از شهر باستانی پترا به ادامه مطلب مراجعه کنید ./

شهر سنگی گمشده پترا یکی از عجایب شگفت انگیز تاریخی و باستانی در جهان

شهر سنگی گمشده پترا یکی از عجایب شگفت انگیز تاریخی و باستانی در جهان

شهر سنگی گمشده پترا یکی از عجایب شگفت انگیز تاریخی و باستانی در جهان,شهر اسرارآمیز باستانی پترا در اردن,شهر گمشده تمام سنگی پترا,شهر مرموز و باستانی تاریخی پترا در پایتخت اردن,شهر گمشده سنگی در کشور اردن,عجایب هفتگانه شگفت انگیز جهان شهر پترا,شهری که توسط جنها و اجنه ساخته شده است,شهر تاریخی پترا توسط موجودات فرازمینی ساخته شده است,تصاویر و عکسهای دیدنی از شهر تاریخی باستانی پترا,شهر اسرارآمیز و تاریخی مرموز پترا,تصاویر و عکس جن اجنه و موجودات ماورایی فرازمینی

شهر سنگی گمشده پترا یکی از عجایب شگفت انگیز تاریخی و باستانی در جهان

به شهادت تاریخ * ” پترا ” پایتخت حکومتی مقتدر بود که با جسارت هر چه تمامتر * اجازه عبور از ان دره سنگی عمیق را به متجاوزین نمی داد و به خصوص در برابر قدرت امپراتوری رم باستان ایستادگی می کرد .
از قرن چهارم تا قرن دوم پیش از میلاد به مدت ۲۰۰ سال * پترا پایتخت پادشاهی ” نبطی ها ” بود . در این دوران پترا به اوج شکو فا یی و تمدن خود رسید .
تاریخ نویسان درباره نبطی ها می نویسند که این قوم به احتمال زیاد از عربستان جنوبی برخاسته و به مرور زمان راه به خاور میانه برده بود . اینان جمعیتی نزدیک به ۱۰ هزار نفر را تشکیل می دادند که به صورت بادیه نشینی در صحرای ” ارا باح ” چراکنده بودند .
” نبطی ها” صحرا را وطن خود می نامیدند و با شجاعت بسیار از ازادی وامنیت ان پاسداری می کردند . به همین جهت بازرگانان علاقمند بودند که کاروان خود را از این صحرای امن عبور دهند و از چشمه موسی که دیگر ” عین موسی ” نامیده می شد اب بنوشند و از ان بازدید کنند .
رفته رفته پترا راه تجاری و بازرگانی بسیار با اهمیتی شد که سوریه را به دریای سرخ و هندوستان را به خلیج فارس و مدیترانه مربوط می کرد . این موقعیت به حکمرانان پترا امکان داد تا پایتخت خود را تبدیل به مرکز مهم داد وستد ادویه و عاج هندی * بخور عربی * ابریشم چینی * طلای مصری و فلفل فینیقی کنند.
به این ترتیب نبطی های چادر نشین و صحرا گرد تبدیل به شهرنشینا نی شدند که در قصر هایی ساخته شده در دل تخته سنگها و صخره های عظیم زندگی می کردند و پایتخت انها , پترا ,از زیبا ترین و تماشایی ترین شهرهای دنیای باستان بود .

شکوه خیره کننده پترا و اوازه ثروت ان * سرانجام امپراتوری رم را به طمع تصرف ان انداخت و در سال ۱۰۶ بعد از میلاد * ” ترابا نوس ” امپراطور رم یکی از سرداران خود را با لشکری عظیم روانه وادی موسی کرد . با پیروزی رومیان * پترا جزئی از امپراطوری رم شد و یک دوره دیگر از عظمت را طی کرد . این شهر به تدریج رومی شد و اندک اندک خصوصیات فرهنگ نبطی از ان رخت بربست .
در قرن سوم میلادی * با توسعه دیگر راه های تجاری و به وجود امدن مسیر های جدید برای کاروانها که از پترا نمی گذشتند ضربه ای مرگبار بر اقتصاد پترا وارد امد و این شهر به سوی زوال تدریجی رفت .
در سال ۶۳۶ میلادی * پس از نبرد نبرد معروف ” رودخانه یرموک ” که بین مسلمانان و مسیحیان در گرفت * کنترل پترا به دست مسلمانان افتاد اما از انجا که پترا بر سر راه زیارتی مکه قرار نداشت * باز هم به بوته فراموشی سپرده شد .
با شروع جنگهای صلیبی * پترای نیمه ویران به وسیله نیروهای مسیحی اشغال شد . بقایای سه قلعه ای که مسیحیان در چترا ساختند * هنوز هم مشاهده می شود .
در قرن سیزدهم ( سال ۱۲۷۶) بار دیگر پترا را مسلمانان فتح کردند ; ولی پترا دیگر شهری اباد و مجلل نبود . بلکه ویرانه ای گمنام و فراموش شده بود که نظیر تمدنهای باستانی * تنها از ان در افسانه ها یاد می کردند .
در اوایل قرن نوزدهم میلادی ( سال ۱۸۱۲) * یک مسافر سویسی به نام ” لودویک بورکهارت ” در حالی که با نام مستعار ” شیخ ابراهیم ” عازم مکه بود تا بتواند شهر مقدس مسلمانان را مشا هده کند نظرش به ” شهر سنگی پترا ” جلب شد . او در بازگشت از جهانگردی خود نوشت ” در میان صحرایی بی حفاظ که هیچ مسافری بدان پای نمی گذارد * در اعماق وادی موسی * یکی از شگفت انگیز ترین اثار هنری باستان با خصوصیات باور نکردنی وجود دارد که …”
این گزارش باعث شد که مسافران دیگری نیز راه ” بورکهارت ” را طی کنند .
در سال ۱۸۹۳ یک هنرمند نقاش به نام ” دیوید رابرتز ” به پترا رفت و اثاری زیبا و گویا از این شهر سنگی تهیه کرد که نام پترا بر سر زبانها انداخت .
چنین بود که پترا دوباره متولد شد و به عنوان یکی از جاذبه های توریستی خاور میانه * درهای خود را به سوی مردم جهان گشود .
اما پترا در خطر نابودی است . طوفاهای شن * افزایش رسوب نمک در سنگها و باران های موسمی به بناهای سنگی پترا اسیب می زنند و این یادگار برجسته بشری را پیوسته در معرض خطر نابودی قرار می دهند .
پترا در فهرست ” میراث فرهنگی جهان ” قرار دارد و همانطور که قبلا گفته شد جزء یکی از عجایب هفتگانه جدید قرار گرفته است و به عنوان کنجینه ای بسیار با ارزش به ثبت رسیده است . به این علت تلاش همه جانبه ای صورت می گیرد تا از نابودی نجات یابد . اما عوامل فرسایش و تاثیرات شدید انها هر تلاشی را با دشواری روبه رو می سازد .
کنترل مسافران و رفت وامد توریستها به اسانی ممکن نیست . مردمی که به تماشای پترا می ایند خود عاملی برای ویرانتر شدن پترا هستند .
در بررسیهای باستانشناسی * انواع چسب ها را که بتواند به استحکام سنگها کمک کند و در مقابل اب غیر قابل نفوذ باشند به کار گرفته اند .
جهت وزش باد و میزان قدرت تخریبی ان در منطقه پترا اندازه گیری شده است .
برای کنترل مسافران و محدود کردن عده بازدید کنند گان * تدبیرهایی از سوی وزارت جهانگردی و دانشگاه یرموک ( کشور اردن ) و سازمان اثار باستانی در ایالات متحده امریکا صورت گرفته است و… با وجود این پترا همچنان در خطر است و این پایتخت سرخ رنگ ساخته شده در دل سنگ به دست مردمی که قرنهاست به فراموشی سپرده شده اند اینک با شتاب هر چه تمامتر در حال فروپاشی است.

توضیحات
به این مطلب امتیاز دهید.
5 / 0
[ 0 رای ]
بازدید : 93 views بار دسته بندی : عجایب شگفت انگیز جهان ، مکانهای اسرارآمیز و مرموز جهان تاريخ : ۱۵ آبان ۱۳۹۵ به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.


گنج و دفینه
کارشناسی جوغن علائم نشانه های گنج